menu

TO NEJLEPŠÍ Z OMÁNU

od 41 990,- Kč
Omán
Poznávací okruhy ~
Hotel
ObjednatPoptat zájezd na míru

1.DEN

Odlet z Prahy do Muscatu. Po příletu přivítání na letišti zástupcem partnerské kanceláře, privátní transfer do hotelu MUSCAT HOLIDAY 4* , pokoj standard

2.DEN

PRONÁJEM VOZU - CELODENNÍ PROHLÍDKA MUSCATU Snídaně v hotelu a poté check out. Poté v 9,00 hodin převzetí vozu v lobby hotelu. Návštěva Velké mešity Sultána Qaboose (nutno mít zakryté ruce a nohy, ženy i na hlavě šátek), další zastávkou bude muzeum ománské kultury a tradic, Bait Al Zubair. Poté navštívíte Královskou operu pyšně stojící v centru města. Její návštěva pro vás bude neskutečným zážitkem. (Budovy jsou pro veřejnost otevřeny pouze dopoledne !). Dále návštěva ruční výrobny světoznámých parfémů Amouage s možností zakoupení parfému. Tento den zakončíte v moderním City Centre shoppingu s možností nákupů. Návrat do hotelu MUSCAT HOLIDAY 4* , v cca 15-15,30

3.DEN

MUSCAT – BARKA rybí trh – NAKHL – RUSTAQ – WADI BANI AUF Snídaně v hotelu a poté check out. V 8,00 hodin odjezd do Barky, kde navštívíte tradiční rybí trh v plném proudu. Před tím ještě krátká foto zastávka u pevnosti Rustaq, známé svými horkými prameny. Dále budete pokračovat přes velké datlové plantáže do Nahkl, s nejvyšší pevností v Ománu a starou 350 let, hrdě stojící na vrcholu kopce. Po pikniku či obědě v některé z místních restaurací (není v ceně), pojedete přes Jebel a užijete si dobrodružnou "offroad" cestu s nádhernými scenériemi kolem Wadi Bani Auf, na jejíž konci se dostanete do půvabné a klidné vesničky Bilad Sayt. Zde si můžete vychutnat procházku kolem krásných domů a teras. Předpokládaný příjezd do horského hotelu JEBEL SHAMS 3* mezi 16-16,30 hod., pokoj sunset chalet. Večeře v hotelu v ceně (bez nápojů).

4.DEN

JABEL SHAMS – AL HAMRA – BAIT AL SAFAH – BAHLA – JABREEN – NIZWA Snídaně v hotelu a poté check out. V 8,00 hodin vyrazíte do velice dobře zachovaného horského městečka Al Hamra, kde se vrátíte v čase zpět. Tradiční domky postavené z cihel z bahna, kamenné uličky a návštěva tradičního domu Bait as Safah, který byl přetvořen na muzeum. Místní dáma Vám ukáže tradiční mletí kávy a mouky, pečení chleba a lisování oleje. Poté pokračujete do Bahla, kde se budete moci přesvědčit, že místní hrnčíři mají magické prsty. Toto městečko je vzdáleno 40km od Nizwy, "perly islámu", kde se nachází jedna z největších a nejvíce propracovaných pevností v Ománu a jako jediná je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Za návštěvu zde určitě stojí i místní tržiště se stříbrnými výrobky a výrobky z keramiky. Před návštěvou Nizwy pojedete kolem hradu Jabreen, který stojí sám na otevřené pláni v pozadí s ostře řezanými vrcholky pohoří Jebel Akhdar. Předpokládaný příjezd do hotelu GOLDEN TULIP NIZWA 4* mezi 16-16,30 hod., pokoj standard.

5.DEN

NIZWA – JABEL AKHDAR – BIRKAT AL MAUZ – WAHIBA SANDS Snídaně v hotelu a poté check out. Vaše cesta začne v 8,00 hodin odjezdem do Birkat al Mauz, 3000 let staré původní vesničky, která stojí na svahu s výhledem na okolní údolí, završená strážní věží. Vesničkou vede starý zavlažovací stále funkční kanál (Falaj), který je na seznamu světového dědictví UNESCO, takže vesnička zůstává chráněna. Obec je vstupní branou do Wadi Madaeen. Dále pokračujete po makadamové cestě na 36km vzdálenou náhorní plošinu Saiq Plateau, která se nachází ve výšce 2000 mnm. Plošina byla obydlená a obdělávaná po mnoho let, byla zcela nepřístupná turistům až do doby, než k ní byla v minulých letech postavená cesta. V okolí se nachází spousta zajímavostí jako např.Wadi Bani Habib s rozpadajícími se opuštěnými domy a terasami s jílovitou půdou, kde se pěstoval česnek, stromy s granátovými jablky lpí na strmých skalách. Dále je v okolí vesnice Al Ayn, kde se můžete projít kolem tradičních domů naskládaných na úbočí. Dále Vás čeká ochutnávka pohádky arabské pouště, navštívíte poušť Wahiba (nebo Sharqiya). Čekají vás zde nádherné scenérie růžových, pohybujících se dun, místy až 200m vysokých. Navštívíte místní beduínskou rodinu, která vás nechá nahlédnout do jejich života. Můžete vyzkoušet jízdu na dunách se zkušeným řidičem (není v ceně). Nocleh strávíte v jednom velmi dobře vybaveném pouštním kempu ARABIAN ORYX CAMP 3* , beduínský stan. Předpokládaný příjezd do campu mezi 15-15,30 hodinou. Možnost projížďky na velbloudech (není v ceně). Večeře v kempu v ceně (bez nápojů).

6.DEN

WAHIBA SANDS – THE INLAND TOWNS - WADI BANI KHALID – RAS AL HADD Snídaně v campu a poté check out. V 10 hodin odjezd k Wadi Bani Khalid, krásné zelené oáze tvořené několika prameny, které dávají „život“ okolním osadám a plantážím a osvěžení nejednomu cestovateli. Voda vytékající z několika pramenů se shromažďuje v hlubokých, čistých bazény, které jsou snadno přístupné řadou cest a mostů. Můžete si zde zaplavat, ale zůstat uctivý k místním lidem, kteří pobývají v okolí. Dále cesta pokračuje ke krásným plážím Ras Al Hadd, které jsou domovem mnoha želv, které každoročně navštěvují tento nejvýchodnější bod Sultanátu a kladou zde svá vajíčka. Platí zde přísná pravidla chování při pozorování želv. Budete ubytování v nedalekém hotelu, odkud budete moci v brzských ranních hodinách se zkušeným doprovodem se jít podívat k jejich hnízdišti a zažít neopakovatelnou podívanou. Předpokládaný příjezd do hotelu TURTLE BEACH RESORT 3* mezi 14-14,30 hodinou, hamoor pokoj bez výhledu na moře. Večeře v hotelu v ceně (bez nápojů).

7.DEN

RAS AL HADD – SUR – WADI TIWI – FINNS BEACH - WADI SHAB Snídaně v hotelu a poté check out. Odjezd v 8,00 hodin po pobřežní silnici do starého města Sur, městečka námořníka Sindibáda s chráněným přístavem plným tradičních plachetnic „dhow“, kde navštívíte rybářský přístav. Dále pokračujete přes Qalhat, kde se nachází hrobka Bibi Mariam (foto zastávka) do soutěsky Wadi Tiwi směřující dolů k moři. Po návštěvě Wadi zamíříte k bílým plážím Finns, krásný malý úsek s bílým pískem a lesklou safírovou vodou. Zde možnost koupání a šnorchlování. Poté vás cesta zavede do Wadi Shab, opět jedné krásně zelené oázy obklopené banánovými plantážemi, terasovitými políčky, neskutečně modrými vodními bazénky a všudy přítomnými "falaj". Předpokládaný příjezd do hotelu WADI SHAB BEACH RESORT 3* mezi 16-16,30 hodinou, pokoj deluxe. Večeře v hotelu v ceně (bez nápojů).

8.DEN

WADI SHAB – BIMAKH SINKHOLE – WADI ARBAEEN – WADI DAYQAH - QURIYAT – MUSCAT Snídaně v hotelu a poté check out. Odjezd z hotelu v 8,00 hodin k vápencovému útvaru Bimah Sinkhole, obřímu skalnímu jezírku s křišťálově čistou vodou, které vzniklo zřícením měkkého vápencového stropu podzemní jeskyně.Dále navštívíte jedno z dalších vádí Wadi Arbaeen s nerušenou krásnou přírodou. Pokračujete do Quriyat, staré rybářské vesničky s pevností z 18.století. Další zastávka bude v nedaléké Wadi Dayqah Dam, které bylo nově dokončené a otevřené v roce 2012 ve snaze pomáhat při správě omezených vodních zdrojů v Sultanátu. Z Quriyat se dostanete na pobřežní silnici a pojedete zpátky do Muscatu (cca 80km). Předpokládaný příjezd do hotelu MUSCAT HOLIDAY 4* mezi 15-15,30 hodinou, pokoj standard. 18,00 hodin vrácení vozu opět v lobby hotelu.

9.DEN

Snídaně v hotelu, check out. Privátní transfer na letiště. Odlet zpět do Prahy.

Poznámka:

Vezměte prosím na vědomí, že každý pátek a sobotu jsou v Ománu svátky a hodně zajímavých míst je v pátek uzavřeno !

Poznámka:

* věk řidiče min.23 let a max.65 let, řidičské oprávnění min.1 rok * všechny vozy jsou nekuřácké, v případě znečištění zápachem či nečistotami bude účtován poplatek v minimální výši 131,-USD

Cena zahrnuje:

* 8x ubytování ve 3*/4* hotelech dle programu se snídaní * 1 x večeři v Jabel Shams Resort * 1 x večeři v Arabian Oryx Camp * 1 x večeři v Turtle Beach resort * 1 x večeři v Wadi Shab resort * transfer z letiště do hotelu při příletu a z hotelu na letiště při odletu * 2.-8.den pronájem vozu 4x4 (Toyota Land Cruiser G9 nebo podobný) s GPS * každý den možnost ujetí max.200 km / extra poplatek za kilometry navíc 2,-USD/km * pojištění CDW, úrazové pojištění a pojištění proti krádeži vozu Pozn.: berte prosím na vědomí, že některé památky či zajímavosti mohou být z důvodu náboženských svátků, státních svátků, povětrnostních podmínek či sezónnosti uzavřené.

Cena nezahrnuje:

* leteckou přepravu Praha-Muscat-Praha v nejnižší knihovací třídě * pojištění léčebných výloh v zahraničí a storna zájezdu * poplatek za vízum při příletu 13 USD (pobyt do 10 dní), 53 USD (pobyt nad 10 dní) * ujeté kilometry navíc nad 200 km za den / extra poplatek 2,-USD/km (platba na místě) * jídlo a nápoje, které nejsou výslovně uvedené v programu * spropitné * výlety a exkurze, které nejsou uvedené v programu * příplatek za pojištění SUPER CDW 6,-USD/den (platba na místě) * pohonné hmoty (benzin cca 4,-USD/litr a nafta cca 5,-USD/litr)


Vyhledat termín

Termín od Do Počet nocí Strava
Termín odTermín doPočet nocíStravaCena